media.netpr.pl | wtorek, 16 października 2018
 • 20

  SIE
  2018
  Wielkie wydarzenie dla dzieci w Warszawie - 26 pomp wodnych dla Afryki

  Kontakt dla mediów:

  dr Monika Kacprzak
  Stowarzyszenie UNICEF Polska
  Rzecznik Prasowy
  mkacprzak@unicef.pl
  http://www.unicef.pl
  tel.: (22) 568 03 81
  ul. Rolna 175 D
  02-729 Warszawa

  Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. (dostawca warszawskiej kranówki) i UNICEF Polska w ramach akcji „Lato w Mieście” postanowiły wspólnie zwrócić uwagę na problem braku dostępu do czystej wody.

  Pomóc dzieciom bez dostępu do wody

  Wydarzenie „zaWODY dla AFRYKI” będzie świetną okazją, aby dzieci z Warszawy aktywnie wypoczywając latem mogły jednocześnie realnie pomóc i uświadomić sobie jak ważna jest rola wody w życiu człowieka. Każdego dnia na świecie ponad 800 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych spowodowanych złymi warunkami higieniczno-sanitarnymi. Szacuje się z kolei, że 660 milionów ludzi na całym świecie – zwłaszcza w Afryce – nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Dzięki działaniom UNICEF, stały dostęp do dobrej jakości wody otrzymują miliony osób.

  Wielki Finał w Parku Fontann: mnóstwo atrakcji

  I tak już 20 sierpnia, podczas warsztatów edukacyjnych, dzieci poszerzą swoją wiedzę nt. dostępu do wody w Afryce, 21 sierpnia we wszystkich dzielnicach Warszawy wezmą udział w wieloboju sportowym, zaś 23 sierpnia w Wielkim Finale akcji w Parku Fontann. - Dzieci będę rywalizowały w konkurencjach sportowych, uczyły się na warsztatach, podczas których m.in. odbiją swoje dłonie w masie solnej. Zapewnimy im też wiele innych atrakcji: będzie można spróbować swoich sił na symulatorze surfingu, bawić w dmuchanych zamkach czy na ogromnym „krokodylu” – zapowiada Adam Boniecki, Dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, największego niekomercyjnego promotora sportu i rekreacji oraz zdrowego trybu życia w Polsce.

  Zbuduj własny wodociąg

  MPWiK jest największą spółką wodociągowo-kanalizacyjną w Polsce - każdego dnia z usług przedsiębiorstwa korzysta ponad 2,5 mln mieszkańców aglomeracji stołecznej. Od kilku lat Spółka realizuje akcje edukacyjno-informacyjne zachęcające do picia wody z kranu. W tym celu we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy bezpłatnie montuje w stołecznych szkołach źródełka zasilane warszawską kranówką. Wkrótce podobne urządzenia będą instalowane także w budynkach użyteczności publicznej.

  Podczas Wielkiego Finału na stoisku edukacyjnym MPWiK będzie można samodzielnie zbudować wodociąg, ułożyć gigantyczne puzzle oraz obejrzeć specjalistyczne samochody wodociągowe i kanalizacyjne. Przygotowano także atrakcje dla najmłodszych, którzy będą mogli m.in. sprawdzić się w roli testerów kranówki, a jako laboranci wykonać eksperymenty z wodą. Podczas wydarzenia będzie można poczęstować się zimną warszawską kranówką z beczkowozu oraz przybić piątkę z Panem Kropelkiem.

  Marsz po wodę i 26 pomp dla Afryki

  Zwieńczeniem zmagań dzieci będzie 23 sierpnia „Wielki marsz po wodę”, podczas którego uczestnicy wrzucą piłeczki, symbolizujące krople wody do pojemników-studni jako gest solidarności z dziećmi w Afryce. Zaangażowanie dzieci i ich wysiłek zostaną nagrodzone przez partnerów wydarzenia: 4F oraz Cisowiankę, którzy przekażą kwotę, pozwalającą na zakup 26 pomp wodnych w Afryce. - Dzieci będą mogły nie tylko dowiedzieć się więcej o sytuacji wodno-sanitarnej, ale także realnie pomóc swoim rówieśnikom na drugim końcu świata. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a partnerom za nieocenione wsparcie - mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

  Harmonogram wydarzenia „zaWODY DLA AFRYKI – Lato w Mieście”, 23 sierpnia 2018r. (wstęp wolny):

  Godz. 10:00 – 10:15 – Uroczyste otwarcie Wydarzenia finałowego „zaWODY dla Afryki”

  10:15 – Rozpoczęcie animacji i konkursów w strefie sceny, które będą prowadzone w trakcie trwania całej imprezy naprzemiennie przez prowadzącego oraz sędziego zawodów sportowych

  10:15 – 11:00 – Przeprowadzenie rozgrzewki/treningu dla Uczestników przed zawodami

  11:00 – 12:30 – Konkurencje - zawody sportowe

  12:30 – Marsz po wodę

  13:00 – Uroczyste zakończenie Wydarzenia